שירות לאומי

כיצד לבחור את התחום המתאים?

בני שירות לאומי ממלכתי רבים מתלבטים בין מספר אפשרויות ותחומי התנדבות אפשריים. הם מתבקשים לבחור האם הם מעדיפים לעבוד עם קשישים, עם ילדים או עם אוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים. מתנדבים בעלי זיקה לתחומי הרפואה כדאי להפנות לשירות בבתי חולים, קופות חולים ומגן דוד אדום. בעבור בנים בשירות הלאומי ניתן להציע תפקידים בשורות המשטרה, השב"כ ואבטחת יישובים.

פרט לתחום יש לקבל החלטה האם לשרת רחוק מהבית או קרוב לבית. בני שירות שיבחרו לשרת באזורים מרוחקים מביתם יוכלו לקבל זכאות לדיור בדירה משותפת של בני שירות.

סיור במקומות ההתנדבות

בחלק מהמקרים יוזמנו בני השירות לסייר במוסד ולפגוש את רכזי ההתנדבות במקום. הסיור מאפשר למועמדים לספוג את האווירה במקום ולהכיר את המקום. הסיור מאפשר לבני השירות לקבל החלטה נכונה בדבר התאמתם לשירות במקום. במקרים בהם המתנדב אינו מתקבל לשירות במקום או אינו מעוניין לשרת במקום ניתן לאתר בעבורו תחום אחר לשירות. לכל אורך הדרך מלווים את המתנדבים רכזים מטעם עמותות השירות הלאומי בישראל.הרכזים מעניקים ייעוץ, מענה לשאלות כלליות ופתרון בעיות.

שכר והטבות לבני השירות

שירות לאומי מאפשר לבני השירות קבלת שכר חודשי בן כמה מאות שקלים לצורך כלכלה אישית. השכר מתקבל ישירות אל חשבון הבנק, כל אחד מבני השירות מחויב להחזיק בחשבון בנק פעיל במהלך השירות. פרט לשכר זכאים בני השירות לקבל גם החזרי נסיעות וכיסוי לדמי ביטוח לאומי.  את השירות הרפואי מקבלים בני שירות לאומי באמצעות אחת מקופות החולים בארץ. בתום תקופת השירות זכאים בני השירות לקבל הטבות ומענקים בדומה לזכויות של חיילים משוחררים בישראל. מענק השחרור מאפשר לבני השירות לממן בעתיד לימודים במוסדות אקדמאים ורכישת השכלה מקצועית. בני השירות זכאים לבחור בין שירות בן שנה אחת לבין שירות בן שנתיים. ראוי לציין כי שירות ממושך יותר מעניק סכומי מענק גבוהים יותר בתום השירות.

בנים בשירות לאומי

שנים רבות ניתן היה לראות במסגרת שירות לאומי במגזר הדתי אך ורק בנות. בשנים האחרונות החלה מגמה של כניסת בנים דתיים את השירות הלאומי. הבנים בוחרים לשרת שירות לאומי במקרים בהם הם אינם מתאימים לשירות רגיל בצה"ל. את הבנים ניתן למצוא משרתים בבתי חולים, בתי ספר, שירותי אבטחה, משטרה, מד"א ועוד. במקרים רבים מעדיפים מוסדות חינוך לקבל מתנדבים בנים בעבור תפקידי הדרכה של נערים וילדים בפנימיות. הנערים זקוקים לדמות גברית משמעותית בחייהם, המתנדבים בפנימיות מגלים שירות מספק ומאתגר במיוחד.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s