עוסק מורשה

עוסק מורשה – שאלות נפוצות

עוסק מורשה הוא אדם שלו הכנסות יותר גבוהות מן התקרה שנקבע לעוסק פטור והוא נדרש לניהול ספרים, לתשלומי מס הכנסה ומע"מ. ישנם גם אנשים שתחום העיסוק שלהם אינו מאפשר להם להיות עוסק פטור מהגדרת העיסוק ולא מהיקף ההכנסות, והם חייבים להתנהל באופן של עוסק מורשה. רופאים, עורכי דין, בעלי מקצועות חופשיים וכיוצא באלה אינם יכולים לעבוד כעוסק פטור.

האם עוסק מורשה יכול להתנהל לבד מול הרשויות?

בעקרון הדבר ניתן אך יש להבין את צורת ההתנהלות מול הרשויות השונות ולהקפיד על כל הנוהלים והמועדים לתשלום ולהגשת דוחות שונים. בפועל מרבית האנשים המוגדרים עוסק מורשה מנהלים את התיקים שלהם מול הרשויות באמצאות רואי חשבון או מנהלי חשבונות. הדבר חוסך זמן יקר, תקופת התלמדות מייגעת, ומאפשר להתמקד בעסק עצמו ולא במנהלה שלו שלעיתים יכולה להיות מורכבת וסבוכה כשמדובר על נושא המיסוי.

עוסק מורשה

אילו מסמכים נחוצים כדי לפתוח תיק עוסק מורשה?

כדי לפתוח תיק עוסק מורשה אתם נדרשים לחשבון בנק פעיל, תעודת זהות, וחתימה על ייפוי כוח עבור הרואה חשבון שלכם מול רשויות המס. רואה החשבון ידאג לפתיחת תיק במע"מ ויסדיר את מעמדכם במוסד לביטוח לאומי, ובהתאם תקבלו פנקסי תשלומי מקדמות שכל אחת מן הרשויות. בתום כל שנה יסכם רואה החשבון את פעילותכם בדו"ח שנתי על פי ההכנסות וההוצאות המוכרות שלכם, ושלטונות המס יחליטו האם מגיע לכם החזר על המקדמות ששילמתם או שעליכם לשלם תשלום נוסף.

פתיחת תיק עוסק מורשה – כמה זמן זה לוקח?

עדכון על פתיחת תיק עוסק מוורשה אצל רואה חשבון מוסמך עשוי לקחת כמה דקות בלבד. רוב ראוי החשבון מחוברים למחשבי הרשויות השונות והעדכון נעשה באינטרנט תוך דקות בלבד. האישורים לפתיחת התיק מגיעים במהרה ואתם יכולים להתחיל לנהל את העסק שלכם באופן מיידי. פתיחת תיק עוסק מורשה לבד עשויה לקחת יותר זמן שיאלץ אתכם ללכת פיזית מרשות לרשות ולעשות זאת מול הפקיד הרושם. נכון יהיה לתת את המשימה לגורם מקצועי, ואתם תעסקו בכל הקשור לפתיחת העסק שלכם במישורים האחרים.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s