תיק השקעות

עקרונות לבניה של תיק השקעות

כאשר אתם מעוניינים לבנות לעצמכם תיק השקעות כל שהוא, הרי שחשוב מאד לזכור כי תיקי ההשקעות יכולים להיות מאד שונים אלו מאלו. בבסיס ההחלטה שלכם צריכה להיות שאלה מרכזית אחת: האם אתם נוטים לכיוון של ביטחון ויציבות או לכיוון של סיכונים בשילוב עם תשואה גבוהה מן הסתם? מצד אחד, תיק השקעות יציב יותר יניב רווחים קטנים יותר, ומצד שני תיק עם פוטנציאל לרווחים גדולים גם יכול להיות עם הפסדים ניכרים. אז מה כדאי לכם לעשות בהקשר לזה?

אפשר כמובן לשלב בין השניים אם רוצים בכך

חשוב לציין כי בבנייה של תיק השקעות אתם לא חייבים לבחור אך ורק במסלול אחד וללכת איתו לאורך כל הדרך. אתם תוכלו לבנות לעצמכם תיק השקעות אשר ישלב בין שני האלמנטים הללו ויאפשר לכם איזון מסוים באפיקי ההשקעות השונים. בתיק יהיו נכסים והשקעות בטוחים למדי כמו אג"ח ממשלתיות אשר יאזנו אותו ויהוו מעין רשת ביטחון עבורכם. תוכלו להכניס אליו גם גורמים עם סיכויים לתשואה גבוהה ועם סיכון מסוים, ומרכיבים אלו יוכלו להיות המקפצה שלכם ביום מן הימים.

 

ואיך מנהלים את זה בצורה נכונה ביותר?

כמובן שחשוב לא לבחור באופן עצמאי את המרכיבים שנחשבים למסוכנים יחסית. לכן, לרוב נהוג לבצע בניה של תיק השקעות בעזרת בית השקעות מקצועי. יש לזכור כי גם בית ההשקעות נותר בגדר ממליץ ואיננו מחליט במקומכם. עליכם תמיד לזכור את עקרון האיזון. השאירו לעצמכם תמיד חלקים מאזנים בתיק ההשקעות שלכם. הדבר יאפשר לכם גם לקחת השקעות בצורה חופשית יחסית.

בוחרים תבנית או בונים הכל ישר מאפס?

לרוב, כאשר תפנו אל בית השקעות תראו שיש לכם אפשרות לבנות תיק השקעות לפי תבנית שמוכנה כבר בבית ההשקעות, שיש לו ניסיון לא קטן בתחום. עם זאת, מרבית בתי ההשקעות מציעים לכם גם מסלול אישי לחלוטין, שבו בונים את תיק ההשקעות מאפס, והוא יותאם באופן אידאלי לצרכים שלכם. שיטה זו מומלצת למי שכבר צבר ניסיון בשוק ההון ומכיר היטב את המונחים השונים.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s