תקיפת שוטרים בנסיבות מחמירות

אחת מן העבירות הפליליות אשר החוק אינו סובלני אליהן כלל וכלל היא העבירה של תקיפת שוטרים בעת מילוי תפקידם. חשוב להבין כי תקיפת שוטרים נחשבת לעבירה חמורה ביותר והחוק קובע תקופת מאסר של חודש ימים לפחות בגין תקיפת שוטר, ואפילו אם זו נחשבת לתקיפה קלה יחסית, ללא כל פגיעה פיזית רצינית באותו שוטר. תקיפת שוטר נחשבת כאשר התוקף מודע לכך כי הוא תוקף שוטר גם במידה ומדובר בשוטר במדים, באדם המסייע לשוטר בעת מילוי תפקידו או בשוטר בבגדים אזרחיים הנמצא בתפקיד והציג את תעודת השוטר שלו לפני ביצוע התקיפה. אך ישנם מקרים שבהם החוק רואה נסיבות חמורות

מה אומר החוק על תקיפת שוטרים בנסיבות מחמירות?

סעיף 274 לחוק העונשין קובע כי כאשר אירוע של תקיפת שוטרים נעשה בנסיבות מחמירות העונש המינימאלי אותו חובה להשית על הנאשם הוא שלושה חודשים בפועל. העונש המקסימאלי לפי סעיף זה בחוק הוא חמש שנים. סעיף זה חל כאשר התוקף התכוון בכוונה להכשיל שוטרים בתפקידם או להפריע להם מלבצע אותו וזאת כאשר מבצע העברה היה חמוש בכלי ירייה מכל סוג שהוא, אבן או אלה או מקל. גם במקרה של תקיפת שוטרים על ידי שלושה אנשים ויותר תחשב התקיפה בנסיבות מחמירות.

מהי הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו?

בסעיף 275 לחוק העונשין מוגדרת העבירה של הפרעה לשוטרים בעת מילוי תפקידם כפעולה שנעשתה שלא כדי לתקוף, אלא שמטרתה היתה הפרעה לתפקידו של השוטר באופן מודע, או לאדם שמסייע לו בעת מילוי תפקידו זה. העונש על עבירה זו הוא שלוש שנות מאסר ולא פחות משבועיים מאסר בפועל.

דוגמה של תקיפת שוטרים

תקיפת שוטרים יכולה להתרחש בצורות שונות. להל"ן דוגמה שבה הורשעו שני אחים בתקיפת שוטרים: שני האחים הגיעו למחסום משטרתי והשוטרים הורו להם לעצור. השניים המשיכו בנסיעה תוך התעלמות מההוראה. התפתח מרדף שבסופו נעצרו האחים, הם החלו לקלל, לירוק ולדחוף את השוטרים ואחד מהם פצע את אחד השוטרים בידו. על עבירה זו קיבלו שני האחים חודשי מאסר ארוכים.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s