משפט מסחרי

מה הוא משפט מסחרי?

משפט מסחרי הוא תחום של המשפט האזרחי אשר באופן טבעי מן הסתם כולל מגוון רחב של תחומים מעולם המשפט. במשפט האזרחי כלולים תחומים משפטיים רבים אשר קשורים לסוגיות אשר בין אדם לחברו והם כוללים בין היתר: דיני חוזים אשר עוסקים בסוגיות שונות אשר קשורות בחתימה על חוזים והסכמים בין שני צדדים או יותר, הפרת חוזים, איזה סעיפים משפטיים צריך חוזה להכיל, מתי יאבד החוזה את תוקפו וכיוצא באלה אלמנטים משפטיים כאלה ואחרים.

משפט מסחרי


משפט מסחרי וחשיבותו

משפט מסחרי הוא אחד מן התחומים העיקריים של תחום המשפט האזרחי, והוא עוסק בכל הדינים הרלוונטיים לתחום המסחר, התעשייה, הצרכנות, ההשקעות, רכש ומכר וכדומה. הסוגיות הנדונות במסגרת משפט מסחרי נוגעות בעיקר לחברות וגופי מסחר שונים כאלה ואחרים, למשקיעים וכיוצא באלה. לדוגמה: כל החוקים לפירוק חברות מסחריות או טיפול במקרה של פשיטת רגל, חתימה על חוזים והסכמים שונים עם משקיעים וכיוצא באלה, כל אלה הם תחת דיני המשפט המסחרי לצורך העניין, ומטופלים בעצם על ידי עורכי דין אשר מומחים בתחום המשפט המסחרי מטבע הדברים.


משפט מסחרי ושוק ההון

חשוב לציין, כי שוק ההון קיים בין היתר על מנת להפגיש בין חברות וגופים מסחריים אשר זקוקים למימון כספי ובין גורמים פרטיים ומסחריים אשר מעוניינים להשקיע באותן החברות. בכלכלה המודרנית מדובר בכלי מרכזי ביותר ליצירת פריחה כלכלית. ללא שוק ההון לא יכולות אותן חברות להתפתח על מנת להציע את מוצריהן ושירותיהן לציבור הרחב, ומצד שני בעלי ההון לא יוכלו להשתמש בכספם בדרך שתייצר עבורם רווחים הלכה למעשה. תחום המשפט האזרחי עוסק בין היתר במפגש הזה אשר בין חברות ומשקיעים ומסדיר את היחסים המשפטיים והחוקיים בינהם.

שוק ההון מתחלק לשני תחומים עיקריים: שוק המניות ושוק אגרות החוב ובו פועלים גופים כמו הבורסה, חברות הביטוח, בנקים למסחר, חברות השקעות שונות וכדומה. הפעילות המתבצעת בתחום שוק ההון נתמכת על ידי פעילות מתחום המשפט המסחרי אשר מגבה את העסקאות ומלווה את תהליכי החתימה על ההסכמים בין הצדדים השונים.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s