אורי עצמון

הפעילות של אורי עצמון ואקסיום מול חברות ניהול מקומיות

לא מעט אנשים פונים אל אורי עצמון, שמתוקף תפקידו הבכיר בחברת אקסיום בקיא מאד בתחום של השקעות נדל"ן בחו"ל ושואלים אותו כיצד בעצם חברת אקסיום יכולה לנהל את כל הנכסים שבהם היא משקיעה, באמצעות כספי המשקיעים שלה הלכה למעשה בשטח? התשובה של אורי עצמון לא פעם מפתיעה רבים מן המשקיעים –חברת אקסיום עצמה, לא מנהלת באופן ישיר את הנכסים הללו כלל וכלל. לו היא הייתה עושה זאת, היה עליה להתבסס בהרבה מאד מדינות, וכך היעילות של החברה הייתה יורדת מן הסתם. המודל של אקסיום הוא ייחודי ביותר. אורי עצמון וצוותו מעדיפים תמיד להעביר את ניהול הנכס, לידיה של חברת ניהול מקומית מקצועית.

אורי עצמון

איך התהליך עובד בשטח?

לדברי אורי עצמון, התהליך עד היום הוכיח את עצמו כמעולה, ונראה שהוא ימשיך ויתבסס היטב גם בנכסים החדשים שבהם החברה תשקיע בעתיד. המודל הוא פשוט למדי – אקסיום מעבירה את זכויות הניהול על הנכס (אך לא את הבעלות כמובן, אשר שייכת למשקיעים) לידיה של חברת ניהול מקומית. החברה מכירה היטב את השוכרים, את הנורמות במדינה הזרה, ויש לה צוות רחב שבעצם אחראי על ניהול הנכס – כולל גביית דמי שכירות, טיפול שוטף בחשבונות מול השוכרים, העלאת טענות של השוכרים, טיפול בבעיות שוטפות, ושמירה על קשר עם הבעלים. לדברי אורי עצמון המודל הוכיח את עצמו כמעולה שכן חברות הניהול פוטרות כך את המשקיעים עצמם מטיפול שוטף בנכס, ומעבירות את הכספים בזמן, ובמידה ומתעוררת בעיה – ברוב המכריע של המקרים, חברת הניהול פותרת אותה מבלי שיש צורך לערב את המשקיעים.

נותר פתח למשקיעים רבים

עם זאת, לדברי אורי עצמון, אין זה אומר שחברת הניהול גורעת מהזכויות של המשקיעים דרך אקסיום. בעצם, החברה פועלת תחת נאמנות של עו"ד ישראלי- כך שהמשקיעים עצמם רשאים ברוב של 75% לשנות את ההחלטות של חברת הניהול, מה גם שכבעלים של הנכס, יש להם תמיד את הזכות האוטומטית לקבל החלטה בנוגע לנכס.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s