עברות מין על ידי קטינים

עברות מין אינן מיוחסות רק לעבריינים כאלה ואחרים, או לאנשים אשר חולים בנפשם וסוטי מין. גם קטינים יכולים להיות חשודים ונאשמים בעבירות מסוג זה, וכתם זה עלול ללוות אותם כל החיים ללא כל צל של ספק.

החוק וקטינים המבצעים עבירות מין

לקטינים אשר עוברים עבירות פליליות יש יחס שונה ממערכת אכיפת החוק כפי שהיא מתייחסת לבגירים. למשטרה אסור לעצור קטין שמתחת לגיל 12, אלא לזמן אותו למתן תצהיר בליווי הוריו בלבד. חקירת קטין אשר מתחת לגיל 14 מתבצעת על ידי חוקר ילדים בלבד ולא על ידי חוקר משטרה רגיל כזה או אחר, וכאשר הנער מעל גיל 14 הוא ייחקר על ידי מחלק הנוער של המשטרה. קטינים אשר נמצאים מתחת לגיל האחריות מטופלים על ידי שירותי הרווחה של המדינה, ולא מוגשים נגדם כתבי אישום לצורך הענין. למרות האמור, בכל מקרה אשר בו מואשם או חשוד קטין בשל עבירת מין, יש לפנות אל עורך דין אשר מומחה ומנוסה בתחום של עבירות מין על מנת לקבל סיוע משפטי מקצועי.

מה קורה בהקשר של ענישת קטינים

ככלל, בתי המשפט נוטים להקל בעונשם של קטינים אשר מואשמים בשל עבירות מין במידה ואלו מביעים בסופו של דבר חרטה על מעשיהם, והם משתתפים בתוכנית לטיפול ושיקום על מנת לשנות את התנהגותם. לעיתים נמנע אישום פלילי כללי, והנער נדרש לעבור תוכנית מיוחדת לשיקום עבריני מין, טיפול פסיכולוגי וכיוצא באלה. מטרת היחס הזה היא לא לגרום לנער לאות קלון אשר ילווה אותו לכל חייו. אך יש לשים לב כי במקרים של אונס, או אונס בנסיבות מחמירות אשר כולל איום בנשק או התעללות, אין בתי המשפט נוטים להקל ראש בעונשים כלל וכלל, ובמקרים אלה ייצוג של עורך דין מקצועי אשר מתמחה בסוג עבירות זה נחוץ ביותר.

בכל מקרה של חשדות לעבירות מין על ידי קטינים יש לפנות לעורך דין עוד לפני שלב החקירה במשטרה על מנת להעניק לו את הסיוע המקסימאלי לגבי המקרה בו מדובר הלכה למעשה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s