ניהול אירועי חירום

יש סיבות שונות ומגוונות כאלה ואחרות אשר יכולות לגרום לכך שנהיה עדים לאירוע חירום כל שהוא במדינת ישראל, אם זה מבחינה ביטחונית צבאית, ואם זה מבחינת חשש לפגעי טבע כמו רעידת אדמה קשה במיוחד באזורי מגורים צפופים. יש לציין שהערכות לשעת חירום נעשית באמצעות המשרד לביטחון פנים כאשר ישנו חשש לאירוע העלול לפגוע באזרחים וברכושם. כלומר, יש להיערך למצבים של רעידת אדמה, כוננות מלחמה, פעולת טרור או אסונות אחרים. ניהול אירועי חירום נעשה על ידי המשרד לביטחון פנים אשר אחראי על היערכות המשטרה, שירותי הכבאות והשב"ס בשעת חירום. היערכות לשעת חירום נעשית באמצעות שיתוף פעולה בין זרועות אלה. כמו כן, הסמכות של המשרד לביטחון פנים בעניינים אלו כפופה להחלטות ממשלת ישראל. היערכות לשעת חירום מתחלקת כאמור בין הזרועות: משטרת ישראל אחראית על הפרות סדר, טרור ואסונות אחרים, ואילו משרד הביטחון אחראי במקרים של רעידות אדמה.

ניהול אירועי חירום בסמכות השר לביטחון פנים

כאמור, שר הביטחון לביטחון פנים מתעדכן בכל זמן ורגע בפעילות בשטח וכך יכול לקבל החלטות ניהול אירועי חירום לגבי תפקוד כל כוחות הביטחון. בנוסף, כחלק ממערך ניהול אירועי חירום, נערך תרגיל ארצי בעורף מידי שנה המשלב את כל כוחות הביטחון. בתרגיל משתתפים משטרת ישראל, מגן דוד אדום, פיקוד העורף ושירותי הכבאות.

ניהול אירועי חירום בסמכות שירותי הכבאות

ניהול אירועי חירום בסמכותם של שירותי הכבאות בישראל מתנהלים במקרים של מפגע סביבתי, מפגעי טבע, מפגעים, מפגע כימי-ביולוגי, קרינה ומפגעים המוניים. מערך כיבוי האש פועל בשטח באמצעות פעולות של כיבוי, חילוץ, טיפול בחומרים מסוכנים וכדומה. כמו כן, ניהול אירועי חירום של הרשות המקומית חשובים לא פחות.

ניהול אירועי חירום של הרשות המקומית

הרשות המקומית אחראית במקרי חירום על אספקת שירותים תקינים של חשמל ומים, שירותי רווחה וסיעוד, שירותים חברתיים קהילתיים, שירותי רפואה ועוד שירותים חיוניים. על הרשות המקומית לתת מענה לתושבים בשטח באמצעות צוותי חירום. עליה למנות אנשים לתפקידים שונים במשק לשעת חירום (מל"ח) ולערוך תרגול באופן תדיר.

 

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s