פירוק חברה לא פעילה

חברות שאינן פעילות ואין הצדקה לקיומן גוררות אחריהן חובות ותשלומי אגרות לרשם החברות. לפיכך מומלץ לפרק את החברה בהליך המכונה פירוק חברה מרצון. ללא פירוק החברה עלולים בעלי המניות או בעלי החברה לצבור חובות (גם באופן אישי) וניתן להגביל אותם עסקית בצורות שונות. פירוק חברה מרצון נעשה בהסכמת בעלי המניות של החברה המעוניינים להפסיק את קיומה ולמחוק אותה מהרישום אצל רשם החברות ולהפסיק לשלם את האגרות המתחייבות מחברה רשומה.

המסמכים הנדרשים לפירוק חברה לא פעילה

יש להעביר לרשם החברות את כל מסמכי החברה שברשותכם כולל תעודת התאגדות, תקנון החברה, מסמכים הנוגעים לרשויות המס וכיוצא באלה. כמו כן, יש להעביר את צילום תעודות הזהות של כל הדירקטורים ובעלי המניות בחברה ואת האישורים של רשויות המס בגין סגירת תיקי מס הכנסה ומע"מ של החברה. ויש לעדכן אצל אשם החברות כתובת עדכנית למשלוח דברי דואר בעניין זה.

תהליך פירוק חברה אורך בין חצי שנה לשנה מיום קבלת האישור של רשם החברות שהחברה רשאית להתחיל בהליך הפירוק. משך התהליך תלוי במורכבות הפירוק עצמו ובקצב שבו נקלטים הנתונים השונים אצל רשם החברות.

עלויות הפירוק

עלויות הפירוק מתחלקות לתשלומי חובה כמו תשלום כל האגרות שהצטברו לחברה אצל רשם החברות וכן עלויות פרסום שמחויב על פי החוק למודעות בעיתון יומי וברשומות, משלוחי דואר שונים ותדפיסים מרשם החברות, וכן שכר טירחת עורך הדין המטפל בפירוק החברה בפועל.

כדי לעשות פירוק חברה אין חובה  להיעזר בעורך דין, אבל פירוק כזה, גם לחברה לא פעילה, מצריך ניסיון וידע בכל השלבים השונים של ההליך ולכן מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין המתמחה בתחום זה על מנת להביא את העניין לסיומו בדרך הקצרה והיעילה ביותר לכל הנוגעים בדבר.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s