מי מספק שירותים פיננסיים של ניכיון שיקים פרטיים?

ניכיון שיקים פרטיים הוא שירות פיננסי חוקי ונפוץ. באמצעות ניכיון שיקים פרטיים ניתן להפוך שיקים דחויים למזומן. הלקוח הפרטי מקבל את ערכם הכספי של השיקים הדחויים שבידו, תמורת תשלום עמלה או ריבית מוסכמת מראש. במידה ומדובר בריבית, הגורם המבצע את הניכוי גובה אחוזי ריבית לפי הזמן שנותר עד למועד הפירעון הנקוב על גבי השיק. השירות מתאים ללקוחות פרטיים המקבלים שיקים דחויים בתור משכורת, שכר דירה ועוד.

אספקת שירותים פיננסיים מהסוג של ניכיון שיקים פרטיים ניתנת על ידי גופים מוסדיים וחברות פרטיות. בקטגוריה של גופים מוסדיים נמנים בעיקר בנקים מסחריים, המבצעים את הניכיון בתמורה לעמלות ובכפוף לחשבון הבנק של הלקוח. מנגד, חברות פרטיות פועלות באישור משרד האוצר וקובעות את גובה העמלה או הריבית בהתאם לפרמטרים אחרים. הפרמטרים העיקריים המשפיעים על גובה העמלה הם מועד הפרעון המופיע על גבי השיקים, סוג ההתקשרות בין הלקוח לבין צד ג' וגובה השיקים.

אפשרויות לניכוי שיקים פרטיים

יש כמה אפשרויות לבצע ניכיון שיקים פרטיים דרך חברות פרטיות. האפשרויות הראשונה היא העמדת אשראי על ידי החברה לטובת הלקוח בגובה של 100% מהשיק, אך בכפוף לתשלום עמלה גבוהה יחסית. האפשרות השנייה היא מסלול העמדת אשראי של חלק מערך השיק – אך באחוז ריבית נמוך מאוד. אפשרויות נוספות כוללות מסירת שיקים דחויים למשמרת או ניכיון שיקים מידיים ללקוחות שלא רוצים להמתין לימי העסקים בבנק.

לסיכום, שירותים פיננסיים כגון ניכיון שיקים פרטיים מסופקים על ידי בנקים וחברות פרטיות. ההבדלים בין סוגי השירותים באים לידי ביטוי בגובה העמלות ובתנאים. כל שאר מאפייני השירות דומים יחסית ונותנים מענה על הצרכים של לקוחות פרטיים ובעלי עסקים.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s