משמורת ילדים

כל הורה בישראל שעבר תהליך גירושין על ידי מערכת המשפט האזרחי או על ידי בתי הדין הרבניים מכיר את המונח משמורת ילדים. משמורת ילדים היא המקום הפיזי בו יתגוררו ילדיי הזוג המתגרש, או ילדיי האפוטרופוסים המתגרשים, במקרה שאלה אינם הוריו הביולוגיים של הילד. נקבע מקום שבו יתגוררו הילדים, וההורה שיחזיק אותם וידאג למקום מגורם. בדרך כלל בישראל משמורת הילדים מוטלת על האם. בדרך כלל לאב ניתנים הסדרי ראיה, כלומר: כאשר הילד לא בחזקת האם, הילדים נמצאים בחזקת האב. יש לציין שבמקביל להסדרים השונים בין ההורים על החזקתו של הילד, שני ההורים נשארים האפוטרופוסים של הילד. עד שיגיע לגיל 18, על שני האפוטרופוסים מוטלת האחריות לדאוג לרווחה, לבריאות, לחינוך ולכל צרכיו של הילד, בלי קשר לסטטוס ההורים(נשואים או גרושים).

סוגי משמורות

כאמור, בדרך כלל המשמורת ניתנת לאם. עם זאת, ישנן כל מיני אפשרויות לסידור החזקתו של הילד, כשכל זוג הורים מגיעים להחלטה המוסכמת עליהם, ובעיקר על ילדיהם. אם ההורים לא מגיעים להסכמה, או שההסכמה אליה הם הגיעו פוגעת בילד, יחליט בית המשפט או בית הדין הרבני בסוג המשמורת. לדוגמא:
• משמורת אצל האם: המצב הרגיל, בו המשמורת ניתנת לאם, ולאב ישנם הסדרי ראיה.
• משמורת אצל האב: המצב ההפוך והפחות שכיח.
• משמורת משותפת: כיום יותר ויותר הורים בוחרים לחלק את החזקת הילד ביניהם באופן שווה.

שינוי הסדר משמורת

לעיתים, עולה הצורך של ההורים או של הילד לשנות את הסדר המשמורת שנקבע. לעיתים קרובות במידה וההורים מגיעים להסכמה משותפת, הם משנים את המשמורת בפועל בלי לדווח על כך. עם זאת, מומלץ להסדיר זאת בבית המשפט. יש לציין שאלא במקרים של שינוי נסיבות משמעותי לא נוהגים בתי המשפט לעשות זאת.

משמורת ילדים

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s