פנייה אל עורך דין נזיקין למטרת תביעה

בשנים האחרונות מתפתחת מגמה לשיתוף הקורבן של העבירה בהליך הפלילי וגם יושמו הוראות חוק על שמיעתו של הקורבן עוד לפני גזירת הדין של הגורם הפוגע בו. בנוסף, לפעמים אפילו נפסקים פיצויים לקורבן העבירה במסגרת ההליך הפלילי. מאידך, ניתן לראות יותר מפעם אחת פסקי דין אשר מקלים בתחום זה, אשר מבטאים את חומרת המעשים ולמעשה גורמים לקורבן העבירה לסבל מרובה ולתחושה כי הדין לא מוצה עם מי שפגע בו באופן קשה פגיעה כה חמורה ונתעבת. בנוסף והדבר החשוב ביותר, אנו לא עדים לירידה במקרים של תקיפה מינית, אלא נהפוך הוא. מבלי לרדת לעומק של נסיבות במצב נוכחי זה, ישנו כלי משפטי משמעותי ביותר שלא ניתן לו דגש מספיק והוא יכול לתרום רבות לחינוך ולהרתעת התוקפים.
למידע נוסף על עורך דין נזיקין לחץ כאן.

bank-554724

נפגעות תקיפה מינית –

אתם בוודאי יודעים שכאשר אדם שחברו הזיק לו בנזקי גוף ברשלנות ועוד בזדון, יכול להיפרע ממנו על נזקיו בתביעה אזרחית ועליו להיוועץ עם עורך דין נזיקין. במקרים של תקיפה מינית, הדברים נכונים בצורה כפולה ומכופלת שכן קשה לדמיין את הנזק הנפשי וכן הגופני אשר נגרם לקורבן במעשה תקיפה מינית. החוק בישראל מעניק כלים לנפגעות תקיפה מינית להיפרע מהתוקפים שלהם בתקיפה מינית ואנו ממליצים להם להתייעץ עם עורך דין נזיקין, וזאת בצורה של מתן פיצוי כספי על הנזקים שהמפגעים גרמו להם למרות שבוודאי ברור לכם שלא ניתן לכמת את הנזק שנעשה להם בשווי של כסף.

בפני הקורבן עומדות כמה אפשרויות:

* הגשת תביעה אזרחית נגררת להרשעה בפלילים בתוך שלושים יום מיום פסק הדין פלילי חלוט כנגד העבריין. באפשרות זו ישנו יתרון ניכר שכן ההרכב שדן בתיק הפלילי ידון גם בתיק האזרחי ואין צורך להוכיח את התקיפה עצמה, אלא את גובה הנזק בלבד.

* הגשת תביעה אזרחית רגילה, בה יש להוכיח את ביצוע התקיפה ואת גובה הנזק שנגרם לקורבן, בליוויו של עורך דין נזיקין.

 

 

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s