תאונות תלמידים בבית הספר

לכל תלמיד בישראל, עד הגיעו לגיל שמונה עשרה, בסיימו את כיתה י"ב, ישנה פוליסת ביטוח תאונות אישיות / פוליסת ביטוח תאונות תלמידים בבית הספר, המבטחת את התלמיד בגין נזקי גוף בגין נכות קבועה או זמנית. התשלום עבור הביטוח כלול בסכום אגרת חינוך אשר אותה משלמים ההורים לבית הספר בתחילת כל שנת לימודים. כמו כן, ישנם מקרים בהם הפוליסה חלה אף על תלמידי ישיבות וסמינרים , אף אם גילם מעבר לגיל שמונה עשרה, ונוער עובד ולומד במוסדות בפיקוח משרד התמ"ת. הביטוח מכסה את המבוטחים עשרים וארבע שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, במשך שלוש מאות ושישים וחמישה ימים בשנה, כלומר – גם בחופשה וגם בסיום שנת הלימודים, בתוך בית הספר ומחוץ לכותלי בית הספר, בחוץ לארץ ובארץ, בין שיש לקרות תאונות תלמידים בבית הספר קשר למוסד החינוכי ובין שאין לו. דוגמאות לתאונות אשר אותן מכסה הביטוח – נפילה מאופניים, פגיעה ממתקן שעשועים, הכשת נחש, נשיכת כלב, קטטה, תקיפה, התעללות נפשית או פיזית, כוויה, טביעה, פציעה בפעילות ספורטיבית וכיוצא בזה.

adult-wrapping-bandage-around-childs-leg

תאונות תלמידים בבית הספר  – בגין מה ניתן לקבל פיצוי?

נכות זמנית – היעדר מבית הספר וכן ימי אשפוז, נכות קבועה – בדרך כלל מעל חמישה אחוז, מקרה מוות, החזר הוצאות רפואיות, החזר הוצאות היעדרות של ההורה וכיוצא בזה. סכום הפיצוי מחושב על פי הנכות שתיקבע באמצעות רופא מומחה, אשר לרוב בחירתו מתבצעת בהסכמת שני הצדדים.

מומלץ לכם להיוועץ עם עורך דין הבקיא בתחום תאונות תלמידים בבית הספר לבדיקת הזכאות לפיצויים בשל הוצאות  או הפסדים נוספים. אם התאונה נגרמה עקב רשלנות המורים או גורם אחר – ניתן לתבוע בנוסף גם את הגורם האחראי וזוהי למעשה תביעה כפולה בעוון תאונות תלמידים בבית הספר.

 

 

 

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s