משכון דירה

למה לבצע משכון דירה קיימת?

משכון דירה קיימת הוא אמצעי למינוף פיננסי שבו ניתן להשתמש במגוון רחב של סיטואציות. השימוש העיקרי במשכון מן הסוג הזה הוא בקרב הורים בעלי נכסים, שמעוניינים לעזור לילדיהם לרכוש דירה ראשונה למגורים. הוראות בנק ישראל מאפשרות נטילת משכנתא על דירה קיימת במימון של עד 50%. את המימון הזה מעבירים ההורים לילדים כהון עצמי שהופך לאחר מכן לבסיס של המשכנתא החדשה.

היתרונות של משכון דירה קיימת באים לידי ביטוי בתנאים אטרקטיביים שאותם לא ניתן לקבל בהלוואות אחרות. ראשית, המשכון מבטיח מינימום סיכון מצד הבנק ולכן הוא מאפשר לו לתת את התנאים המשתלמים ללווה. שנית, ישנה תחרות בין הבנקים והלווה יכול להתמקח על הצעות למשכנתא כדי לחסוך הוצאות. מעבר לכך, לעיתים קרובות המשכון הוא הדרך היחידה לעמוד ברף הנדרש מבחינת ההון העצמי.

pianowhtside-1000x1000

איך נוטלים הלוואה על משכנתא קיימת?

תהליך נטילת המשכנתא מתבצע ישירות מול הבנק והוא קצר מכפי שנהוג לחשוב. לאחר השגת אישור מההורים, ניתן להגיע יחד איתם אל הסניף שממנו מעוניינים ליטול את ההלוואה ולקבל הצעה מסודרת. בשלב הבא חותמים על חוזה משכון דירה ומקבלים את הכסף על פי החוזה על הנכס החדש.

מומלץ להסתמך על ההכנסות הפנויות לטובת החזר תשלומים במשכון דירה קיימת ולא רק על ערך הדירה. בצורה כזו ניתן להבטיח עמידה בהתחייבויות גם אם העסקה הופכת להיות לא משתלמת, או אם לחלופין ערך הנכס יורד.

מלבד האמור לעיל, יש להבחין בין משכנתא לרוכשי דירה להשקעה לבין משכנתא על נכס קיים לכל מטרה. האפשרות הראשונה מיועדת לכל מי שאינם מוגדרים כרוכשי דירה יחידה או חליפית, בעוד האפשרות השנייה מתאימה למי שצריך הלוואה לכל מטרה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s