ערעור על החלטות המרב"ד

המרב"ד הינו המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. מדובר בגוף ממשלתי המצוי תחת משרד הבריאות ובו אנשי מקצוע מובילים מתחום הרפואה המקצועית המתמחים בהקשרי נהיגה.

תפקידו של המכון ותהליך בחינת הכשרות לנהיגה

למכון הרפואי לבטיחות בדרכים יש שלושה תפקידים עיקריים במסגרת עבודת משרד הבריאות. הראשון, הרלוונטי להקשר מאמר זה, הוא המלצת המכון על כשירות רפואית לנהיגה של מבקשי רישיון או של בעלי רישיון, על פי דיווחים עצמאיים או על פי דיווחים של גופים חיצוניים. לאחר החלטת המכון הנהג יכול להגיש ערעור על החלטות המרב"ד.

תפקיד שני של המכון הוא מתן ייעוץ מקצועי לגופים תעסוקתיים משוק העבודה. שלישית, המכון אמון על התאמתם של אביזרים וכלי רכב המותאמים באופן ייחודי בעבור אנשים עם מגבלות.

באשר לתפקיד הראשון של המכון, האדם יזומן לבדיקה במכון על פי השתייכותו לקבוצות אוכלוסייה מסוימות אשר יפורטו בהמשך. המכון יבצע סדרת בדיקות רפואיות ואף לעיתים ידרוש מהאדם לבצע בדיקות חיצוניות על ידי רופאים מומחים על מנת שייעזר בתוצאות בהחלטותיו. המלצת המכון, כשמה כן היא, אינה מחייבת את רשות הרישוי אלא מהווה המלצה מקצועית גרידא. באם ירצה אדם להגיש ערעור על החלטות המרב"ד, יוכל לעשות כן באמצעות ועדת הערר, אשר מהווה גוף ביקורת לערעורים על המכון.

אוכלוסיות רלוונטיות שעניין כשירותם ייבדק במכון

כאמור, ישנם אנשים מסוימים שידווחו עליהם למכון וכאלה שייאלצו לדווח על עצמם על מנת שתיבחן כשירותם לנהיגה. ביניהם ניתן למצוא מבקשי רישיון נהיגה לרכב ציבורי ומשא כבד, עבריני תנועה או נהגים לאחר תום שלילה, נכי משרד הביטחון, משתמשי סמים או אלכוהול שדווחו על ידי משרד הרישוי או משטרת ישראל, מחזיקי או מבקשי רישיון עם בעיות בריאותיות, נהגים המופנים על ידי רשות הרישוי למכון בשל גילם ועוד רבים.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s