רונן שובל

מהו שיעבוד רכב

לעתים, כאשר אדם רוצה ליטול הלוואה, הוא יידרש להביא הוכחות שיש באפשרותו לשלם אותה. פעמים רבות הנכסים הקיימים של אותו לווה ישמשו אותו לקבל את הכספים הנדרשים לו ואחד התהליכים המקובלים יהיה שיעבוד רכב בתמורה. בדרך זו מבטיח המלווה כי אינו שם נותן את כספו ללא כל תמורה עתידית.

pianowhtside-1000x1000

הרכב שלך הוא נכס לכל דבר

כל עוד הרכב שלך נרכש בכספך הוא שייך לך ואתה יכול לבחור כיצד להשתמש בו. אם אתה זקוק להלוואה כאן ועכשיו ואתה עדיין רוצה להחזיק ברכבך (טבעי שתרצה להמשיך לנהוג ולהיות חופשי ונייד), תוכל להעמיד את הרכב כביטחון לכך שיש ברשותך נכס ובתהליך של שיעבוד רכב.

כמה מסובך הליך השעבוד?

הליך זה אינו מסובך בכלל ויכול להתבצע אפילו בלי לצאת מהבית דרך האינטרנט. חשוב לציין כי הליך זה מתבצע רק בתמורה לדבר מה וכי איש לא יבצע שיעבוד רכב סתם כך. כחלק מתנאי עסקה בה אתה תקבל סכום כסף כהלוואה (שים לב, לא מדובר במכירת הרכב אלא העמדתו כערבון לתשלום הכספים), הרכב שלך ישועבד לטובת הגורם המלווה.

כיצד אפשר להסיר את השעבוד?

אם הסרת את כל ההתחייבויות שלך לגורם המלווה אתה יכול ואף צריך לשחרר את שיעבוד רכב. לעתים, החברה או הבנק יבצעו את התהליך מיד עם החזרת הכספים, אך לעתים הם ישכחו או שהבקשה שלהם לא תעבור. בקשת שחרור שיעבוד רכב תתבצע במשרד התחבורה בנוכחות שני הצדדים (אתה והגורם המלווה) או באתר האינטרנט על ידי הגורם אליו שועבד הרכב (כלומר לא תוכל לעשות זאת בעצמך). לאחר ההסרה תוכל להמשיך להשתמש ברכב כפי שעשית עד כה או למכור אותו ולקבל את התמורה לכיסך.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s