עו"ד המכון הרפואי

מהו המכון הרפואי?

מרב"ד, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, הוא גוף ציבורי מטעם משרד הרישוי, אשר אמון על מתן הערכה רפואית לנהגים בהווה ובעתיד. משרד הרישוי מפנה אל עבר המכון הרפואי לבטיחות בדרכים נהגים להווה או לעתיד לצרכי בדיקת כשירותם לנהיגה ברמה הפיזית או הנפשית. מטרת כלל המועסקים במכון, בין אם רופא המכון הרפואי או עו"ד המכון הרפואי, היא איתור אזרחים בעלי ליקויים שעשויים להשפיע על טיב הנהיגה שלהם, ביטחונם האישי וביטחון הכביש והמשתמשים בו.

מה נעשה במכון הרפואי?

קיימות שתי קבוצות מרכזיות של נבדקים במכון הרפואי. הקבוצה המרכזית היא נהגים בפועל, אשר זומנו לבדיקות במכון הרפואי בעקבות ספק או חשש כלשהו לגבי יכולות הנהיגה שלהם. הקבוצה הנוספת אבל הקטנה יותר היא מבקשי רישיון חדש מסוג רגיל או מסוג אחר דוגמת ציבורי או כבד. המכון מקיים בדיקות נפשיות באמצעות פסיכולוג המבצע הערכה ובחינה אישיותית ובדיקות מנטליות, ובדיקות פיזיות הבוחנות מוגבלות פיזיות. המכון גם דורש מהנבדק להביא חומר רפואי קודם. באמצעות כלל המידע, מתבצעת במכון החלטה בדבר רמת הכשירות של הנבדק. ההחלטה יחד עם המידע הרלוונטי לביסוסה מועברת אל עו"ד המכון הרפואי לטובת בניית תיק. באם ההחלטה היא לא לאפשר לנבדק הרלוונטי לחזור לכביש ולקבל את רישיון הנהיגה שלו, עו"ד המכון הרפואי בונה תיק אל מול הנבדק.

עבודת המכון הרפואי

באמצעות דווחים ממגוון גופים, דוגמת משטרת ישראל, בתי המשפט, משרד הרישוי ואפילו רופאים פרטיים ורופאים בקופות החולים, יחד עם מידע פנימי במכון מבדיקות פיזיות, מנטליות או נפשיות, מגבש המכון עמדה בדבר יכולות הנהיגה של כל נבדק ונבדק. באם הוחלט כי הנבדק לא כשיר לנהיגה, רישיונו נשלל. אם הנבדק מעוניין לערער על כך, הוא יכול להגיש ערעור לועדת ערר אל מול עו"ד המכון הרפואי.

 

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s