מהי ועדת ערר תל השומר?

ועדת ערר תל השומר היא הערכאה מעל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. תפקיד הועדה הוא לקבל ערעורים של כל נהג או מבקש רישיון נהיגה על החלטות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים לשלילת רישיון, ולשקול את החלטת המכון. ברשות ועדת ערר תל השומר לדחות את הערעור המוגש על ידי הנהג, ובכך לקבל את החלטות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, אך הועדה גם רשאית לקבל את הערעור שהוגש על החלטת המרב"ד בין אם בצורה מלאה, בצורה חלקית, או לקבל החלטה אחרת לחלוטין בדבר מגיש הערר.

כיצד עובד תהליך הגשת ערר לועדת ערר?

ועדת ערר תל השומר מתכנסת בהרכב של שלושה רופאים, אשר מחליטים יחדיו בדבר קבלת הערר או דחיית הערר. אם נרצה לערער על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, עלינו לעשות זאת 30 יום מרגע קבלת ההחלטה של המכון, על ידי הגשת ערר. את הערר נגיש בדואר רשום יחד עם אגרה המשולמת. ניתן לשלם את האגרה בכרטיס אשראי דרך אתר האינטרנט של רשות הרישוי, או במזומן דרך בנק הדואר. יש לבחון את התיעוד הרפואי ואת התיעוד  של הבדיקות הפיזיות והנפשיות עליהן התבססה החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, כך שנוכל לבנות ערר יעיל, וננסה ולסתור את אותן הטענות, או לבנות טיעון נגדי. את הערר ניתן לבנות בכוחות עצמינו או יחד עם עורך דין. פעמים רבות, עלינו לשתף בתהליך בניית הערר מומחה רפואי או רופא, שיוכל להסביר לנו את החלטת המכון, וגם לספק חוות דעת משמעותית ורלוונטית לערר.

האם כדאי לנסות ולהגיש ערר?

כאשר אנחנו מחליטים לא להגיש ערר, נמתין לפחות שנה וכמה חודשים לחזרת הרישיון – עלינו להמתין כשנה לבדיקה רפואית במכון המשפטי, ולאחריה עוד כמה חודשי המתנה לזימון ולסיכום התיק. אם נגיש ערר על החלטת המכון הרפואי, נוכל לקצר את זמן ההמתנה בצורה משמעותית, כך שכדאי ואף מומלץ להגיש ערר אל ועדת ערר תל השומר.

 

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s