סקר סיכונים

סקר הסיכונים הוא אחד מהמרכיבים הקריטיים במוכנות והיערכות לחירום של גופים הפועלים במבנים, כמו למשל מפעלים. הוא מהווה עמוד התווך במקרי חירום שכן בו מוגדרים כלל הסיכונים הרלוונטיים למבנה, לצד דרכי ההתמודדות עמם ודרכי מניעתם ומזעורם.

חשיבות מניעת הסיכונים- הקדמת תרופה למכה

במסגרת סקר סיכונים, מוגדרות דרכי מניעה ומזעור של הסיכונים הרלוונטיים במבנה. למשל, במידה ומדובר במבנה בו מבוצעות עבודות בנייה תוך שימוש במכונות ומכשירים מסוכנים, יוגדרו דרכי ההתגוננות בזמן העבודה עם אותם כלים, כמו למשל, לבישת כפפות מיוחדות וחבישת קסדות, יוגדרו הדרכים בהם יפוזרו הפועלים בעת העבודה עם אותם כלים (הגדרת מרחק בטיחות למשל) ועוד. החשיבות פה גדולה שכן המטרה כולה היא לנסות להימנע מראש מאותן סכנות מוגדרות.

סקר סיכונים

שלבי עריכת סקר הסיכונים

סקר סיכונים הוא הליך דו שלבי בעיקרו, כאשר השלב הראשון והבסיסי הוא זיהוי הסיכונים. שלב זה יתבצע לאור התשתית של המבנה (מים, חשמל, תשתית מבנית וכו') ולאור השימושים שעושים  בתוך המבנה (עבודה עם כלים, כאמור לעיל, כמות אנשים וכו'). בשלב השני, לאחר זיהוי הסיכונים, יוערך היקף הסיכונים ויוגדרו דרכי התמודדות עמם בזמן אמת, כמו גם, דרכי מניעתם וצמצומם מראש. שלב זה הוא חשוב ביותר שכן הוא יהווה הנר לרגליו יפעלו בעת חירום.

יתרונות היעזרות בחברה חיצונית לעריכת סקר סיכונים

כיום ישנן חברות רבות אשר תפקידן הוא לערוך סקרי סיכונים עבור גופים פרטיים או ציבוריים. היתרון בהיעזרות בחברות אלה הוא כמובן הרמה המקצועית של עריכת סקר סיכונים שכן מדובר באנשי מקצוע עם הרבה ניסיון  בתחום וזאת למול אחראי הביטחון מטעם אותו הגוף אשר אין להם בהכרח ניסיון כה רב. בנוסף, המהירות והיעילות בהן יבוצע סקר הסיכונים.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s