קיזוז הפסדים

יש לא מעט כללים על פי פקודות מס הכנסה שקובעים מתי אפשר לקזז הפסדים ומתי לא. היו שינויים רבים בשנים האחרונות ולכן יש צורך להבין היטב מתי זה אפשרי ומתי לא.  כמו כן חשוב לזכור שיש לעבוד בצורה מסודרת כדי לקזז את ההפסדים שייטיבו עם מצב העסק בצורה האידיאלית.

אלו סעיפים מתייחסים לקיזוז?

סעיפים 28 ו-29 לפקודת מס הכנסה עוסקים בכל מה שקשור לקיזוז הפסדים פירותיים. ההבחנה הראשונית היא לעניין מקום הצמיחות של ההפסדים, כלומר מהיכן ההפסד הגיע. יש הפסדים שהמקור שלהם בישראל והם יטופלו לפי סעיף 28 ויש הפסדים שמקורם לא בישראל, כלומר ממדינה אחרת שבה פועל העסק, ואז מדובר על סעיף 29 שיהיה רלוונטי.

קיזוז הפסדים2.jpg

כיצד משפיע המיקום הגיאוגרפי?

ההכרעה לגבי המיקום הגיאוגרפי נובעת מכמה סיבות. הסיבה הראשונה היא שיש כללי קיזוז שונים בישראל ובמדינות אחרות בחו"ל ולכן יש צורך להשתלב בכך בפקודת מס הכנסה. הסיבה השנייה טמונה בעיקר בשאלת מיקום מגוריו של אותו אדם שהפסיד שהוא כמובן בעל העסק. האם מדובר על תושב חוץ או על תושב ישראל שגר פה? מדובר בשני מצבים שונים. לכן יש צורך להבדיל לפי סעיף 2 שתושב חוץ יהיה חייב במס על ההכנסות שלו רק אם הם הופקו בישראל.

יש עוד סעיפים רבים

לפי זה תושב ישראל יהיה זכאי לקיזוז הפסדים על לכלל העולם ולא רק על פי הכללים הללו בעוד תושב חוץ יהיה זכאי לקיזוז הפסדים אך ורק בהפסדים שמקורם בישראל עצמה, זאת אומרת בתחום הגיאוגרפי שלה. חשוב לזכור שהעניין הזה מדבר רק על המקום שבו צמח ההפסד ולא על הכללים עצמם הרי מכאן יש עוד סעיפים רבים שקובעים מה יהיה עם ההפסד ומאין אפשר לקזז אותו. שאלת המיקום הגיאוגרפי היא הראשונה שצריכה להישאל.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s