תקנות הגנת הפרטיות

שינויים בתוך תקנות הגנת הפרטיות

תקנות הגנת הפרטיות לא יכולות להיות קבועות כי הן תלויות בשורה ארוכה של שינויים טכנולוגיים, רגולטוריים, מסחריים ועוד. הסיבה לכך קשורה לאופי של התקנות וגם למטרות שלהן.

בין היתר, התקנות נועדו לפרט את האופן שבו צריך ליישם את חובת אבטחת המידע כפי שמוטלת בחוק הגנת הפרטיות. במילים אחרות, אלו תקנות שחלות על כל מי שמנהל או מעבד מאגרי מידע. היות והניהול או העיבוד של מאגרי המידע מתבצע באמצעים טכנולוגיים, התחום כולו משתנה לעיתים קרובות.

הגנת פרטיות.jpg

רק לאחרונה נודע על חידושים משמעותיים עם כל מה שנוגע לנושא של תקנות הגנת הפרטיות. בין החידושים פורסם שיש חובת דיווח על אירועי אבטחת מידע לרשות להגנת הפרטיות, וחובת דיווח נפרדת לאנשים שעליהם המידע נחשף. נקודת ההנחה היא שאם הרשות להגנת הפרטיות והאנשים שהמידע שלהם נחשף יהיו מודעים לכך – יהיה להם קל יותר להתגונן.

למה הציבור צריך להכיר את תקנות הפרטיות?

הטעות הנפוצה היא להתייחס אל תקנות הגנת הפרטיות כמשהו שכקשור רק לתחום הספציפי של אבטחת מידע, או ניהול ועיבוד מאגרי מידע. בפועל מדובר על נושא שצריך להטריד את הציבור כולו כי מאגרי המידע חלים על כולם. את מאגרי המידע ניתן למצוא בכמויות גדולות על אנשים פרטיים, בעלי עסקים, עצמאיים ולמעשה כל מי שיש לו כל סוג של מעורבות טכנולוגית.

הציבור גם צריך להכיר את תקנות הגנת הפרטיות על מנת לחייב את הגורמים הרלוונטיים לאכוף אותן. אם הציבור יידע מה קובע החוק ומה המשמעות שלו, הוא יוכל לבוא בתלונות אל אנשים שמנהלים ומעבדים מאגרי מידע בצורה לא מקצועית. כאן למעשה בולט ההיבט המסחרי של התקנות והאופן שבו הן משרתות את הציבור.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s