פסילה מנהלית

פסילה מנהלית יכולה להינתן לפרקי זמן משתנים על ידי שוטר בדרגת פקח ומעלה. זה הזמן להבין מתי יש צורך לפסול את הרישיון, לכמה זמן ניתן לפסול אותו וכמו מה משפיע על משך הפסילה.

פסילה מנהלית ל-30 ימים

פסילה מנהלית למשך 30 יום ניתנת בעבירות הקלות ביותר ולעתים אינה ניתנת כלל גם כאשר הן קרו. למשל, אי מתן זכות קדימה להולך רגל היא עבירה שנחשבת לקלה יחסית, אך זה הזמן לציין עוד פרט חשוב: פסילה מנהלית ל-30 יום ניתנת רק כאשר אין נפגעים כלל. ברגע שיש נפגעים היא הופכת להיות עבירה הרבה יותר חמורה. פסילה מנהלית ל-30 יום יכולה גם לא להינתן כלל אם אין יסוד סביר שיוגש כתב אישום כנגד הנהג או שהוא אינו מסוכן לציבור בשום צורה.

פסילה מנהלית ל-60 ימים

פסילה מנהלית ל-60 ימים ניתנת בעבירות יש בהם נפגעים. עבירות אלו יכולות להיות מגוונות מאוד החל ממעבר בקו לבן, מעבר באור אדום ועד שימוש בטלפון הסלולרי. במידה ומדובר בעבירה שיש בה נפגעים יש סיכוי טוב שהשוטר יחשוב שמדובר בנהג מסוכן יחד עם אפשרות להעמדה לדין ולכן הוא כנראה ישתמש בפסילה מנהלית בתור כלי. פסילה מנהלית זו יכולה להיות עד 60 ימים ולאו דווקא תמיד תהיה 60 ימים במדויק.

פסילה מנהלית ל-90 ימים

פסילה מנהלית יכולה להיות גם למשך 90 ימים, זו הפסילה הארוכה ביותר שניתן לספק. בסופו של דבר אחרי 90 ימים הסיכוי שהנהג לא יעמוד לדין קטן מאוד הרי אם הרישיון שלו נפסל לתקופה כל כך ארוכה, הרי שמדובר בעבירה קשה. לא רק שהעבירה קשה ולא רק שהיו נפגעים, פסילה מנהלית זו ניתנת כאשר יש הרוגים. במקרה כזה סביר להניח שהנהג יועמד לדין וסיכוי גדול שיישלל רישיונו.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s