מה צריך לבדוק במחזור משכנתא?

אם החלטתם למחזר משכנתא חשוב לוודא שזה באמת ישתלם לכם

לרוב מחזור משכנתא הינו עניין משתלם. בין אם רמת ההכנסה או ההון הנזיל שלכם עלו או אם הריבית בשוק ירדה, שינוי תנאי המשכנתא על ידי הורדת הריבית, הגדלת התשלומים החודשיים וקיצור משך המשכנתא אמורים להשתלם. עם זאת, לפני שמחליטים על ביצוע מחזור משכנתא חשוב לבדוק מספר גורמים בכדי לוודא שהפעולה הזאת תשתלם לכם.

בדקו את עמלת הפירעון המוקדם שלכם

כאשר מחליטים למחזר משכנתא זה אומר שסוגרים את המשכנתא הקודמת ופותחים משכנתא חדשה בתנאים חדשים הנוחים לכם. לכן, בעת מחזור משכנתא תיאלצו לשלם עמלות יציאה מוקדמת. ישנן מספר עמלות הנכללות תחת הגדרה זו: עמלת אי הודעה מוקדמת, אשר במידה ותודיעו לבנק עשרה ימים מראש לא תצטרכו לשלם; עמלה תפעולית במחזור משכנתא – עמלה נמוכה יחסית של כמה עשרות שקלים; עמלת היוון בגין הפרשי ריבית – זו העמלה הגדולה ביותר אשר תצטרכו לשלם והיא נקבעת לפי גובה הריבית בזמן לקיחת המשכנתא וגובה הריבית בזמן הפירעון; עמלת מדד ממוצע – עמלה אשר תיאלצו לשלם במשכנתא צמודת מדד אשר נועדה לפצות את הבנק על הפרשי המדדים בזמן הפירעון; ועמלת הפרשי שער – עמלה המשולמת במקרים של משכנתא הצמודה למטבע חוץ. לכן לפני שמחליטים למחזר משכנתא יש לבדוק מול הבנק את גובה העמלות לפירעון מוקדם. כמו כן, אם מבצעים מחזור משכנתא בזמן נקודת יציאה מוגדרת ניתן לחסוך בעמלות רבות.

לאחר שבדקתם את עמלות הפירעון תחשבו את כדאיות המחזור

ישנם מחשבונים אשר בעזרתם ניתן לחשב את כדאיות מחזור משכנתא. ניתן להזין בהם את גודל התשלום החודשי, היתרה לתשלום, גודל עמלות הפירעון המוקדם ונתונים רלוונטיים נוספים. לאחר שקלול כל הנתונים ניתן לבדוק האם המחזור ישתלם או לא.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s