מחירי העברה

מחירי העברה כחלק משירותי מיסוי בינלאומי

שירותי מיסוי בינלאומי ניתנים על ידי חברות, יועצי מס פרטיים, רואי חשבון וכן הלאה. בכל אחד מהמקרים האלה, האופן שבו מתכננים מחירי העברה צפוי להשפיע בצורה דרמטית על הרווח של החברה. אז כדי שהרווח יהיה כמה שיותר גבוה מצד אחד אבל גם חוקי מצד שני, יש צורך להכיר את התקנות השונות של מיסוי בינלאומי.

מחירי העברה הם חלק בלתי נפרד מהתחום של מיסוי בינלאומי. הסיבה לכך היא שמדובר על המחירים שנקבעים ביחס לעסקה שמבוצעת בין שתי חברות קשורות, אך עם דגש על עסקה שעוברת בין מדינות או אזורים שבהם שיעורי המס שונים. בגלל שבין מדינות שונות יש שיעורי מס אחרים, השאיפה היא לתכנן מיסוי בינלאומי כך שהמחיר המוצהר במדינה שבה המיסים גבוהים – יהיה נמוך יותר מהמחירים או הרווחים המוצהרים במדינה שבה המיסים גבוהים.

האם זה חוקי לתכנן מחירי העברה?

חברות שונות יכולות להיעזר בשירותי מיסוי בינלאומי כדי לתכנן מחירי העברה. כאשר התכנון מבוצע באופן מקצועי ובליווי של מומחים שמכירים את התחום, זה אומר שחבות המס קטנה. בזכות האפשרות להקטין את חבות המס, חברות שונות יכולות לפעול באופן חוקי ועדיין לייצר לעצמן שולי רווח גבוהים יותר מהמקובל בענף.

הדרך להשיג את שולי הרווח הגבוהים היא לקבוע מחירי העברה על פי החוק בלבד. כך לדוגמא צריך להכיר את שיעורי המס במדינות שבהן החברה פועלת, להתעדכן בנהלים של כל מדינה לגבי האופן שבו מותר או אסור לקבוע מחירי העברה ואף לבדוק איך ניתן לצמצם רווחים מוצהרים בצורה לגיטימית. במקביל, אפשר להוסיף אל תוך מערכת השיקולים עוד תקנות שמשפיעות על מיסוי בינלאומי ועל רווחי החברות שמעוברות במסחר כזה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s