אמנות מס

מה צריך לדעת על אמנות מס?

היכרות עם סוגים שונים של אמנות מס לא שמורה רק לסוחרים, יבואנים או יצואנים שעוסקים בפעילות בינלאומית. למרות שמדובר על הסכמים שנחתמים בין מדינות, חשוב שכל אזרח יכיר אותם אפילו אם הפעילות שלו היא מקומית בלבד. יתרה על כך, קשה לדעת מה יוליד יום ולכן הבנת הנושא של אמנות מס יכולה רק לסייע.

באופן כללי, אמנות למניעת כפל מס, שמכונות בקצרה אמנות מס, מיועדות למנוע מצב שבו נישומים משלמים כפל מס על אותה הכנסה. בשביל לעשות את זה ברמה הבינלאומית, יש צורך שהמדינות החתומות על אמנות מס יסכימו בשאלה איך לחלק את זכויות המיסוי וכיצד לקבוע את הקדימות בזכויות אלו ביחס לסוגים שונים של הכנסה.

איך מנסחים אמנות מס?

הניסוח של אמנות מס מבוסס על שיקולים דיפלומטיים, כלכליים ואחרים. ברמה הדיפלומטית, ניתן לראות למשל סוגים שונים של אמנות מס בין מדינות שיש או אין ביניהן קשרים טובים. ברמה הכלכלית, אפשר לבחור ניסוח של אמנות מס לפי סוג הפעילות המתבצעת על ידי כל נישום, היקף המחזור העסקי שאליו הוא מגיע והבדלים בין ניידות של סחורות, הון או שירותים.

במילים אחרות, אמנות מס מונעות בעיה שנוצרת כאשר נישום מחויב בתשלום מס על הכנסה על ידי שתי מדינות שונות. אבל בגלל שכיום חיוב כזה של נישום בתשלום מס על הכנסה על ידי שתי מדינות אחרות לגמרי הוא מצב מאוד שכיח, יש צורך להגדיר את הקדימות ואת ההסכמות של כל מדינה.

אמנות מס הן מסמך שקוף לציבור וניתן לקרוא ולהכיר אותו. אם לא רוצים לעשות זאת לבד, אפשר גם להתייעץ עם בעלי מקצוע כגון רואי חשבון ויועצי מס.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s