הכנת תיק שטח

הכנת תיק שטח – מבנה ותכנים בולטים

היכרות עם תכנים שונים של תיק שטח יכולה לסייע להכין אותו. בגלל שהכנה נכונה של תיק שטח היא בין היתר תנאי לקבלת רישיון עסק עבור חלק מהארגונים או המפעלים, חשוב מאוד לנסח אותו בצורה יסודית. יתרה על כך, יש צורך להתייעץ עם נציגי רשות הכבאות וההצלה בכל מקרה של דילמה או התלבטות ולהשלים את התהליך של הכנת תיק שטח עוד לפני שמגישים בקשה לקבלת רישיון העסק.

הכנת תיק שטח מבוססת על מרכיבים שונים ובהם מידע מלא על המבנה, סביבת המבנה וכמובן תיאור פנימי של אגפים, חניונים, קומות, שטחים מאוכלסים לעומת שטחים לא מאוכלסים וכן הלאה. לשם השוואה, כאשר בתוך תיק שטח מתייחסים למבנה החיצוני – ההתמקדות היא דווקא בתיאור מלא של מבנים קרובים לרבות בתי מגורים, מבני תעשייה ומסחר וכן הלאה.

למה בכלל חשוב להשלים את התהליך של הכנת תיק שטח?

כל התכנים שבהם משתמשים על מנת להשלים את התהליך של הכנת תיק שטח מיועדים על מנת להקל על רשויות הכיבוי וההצלה. הניסיון מלמד שאין לרשויות הכיבוי וההצלה שום דרך לדעת עם מה הם מתמודדים מבחינת סיכוני אש והתלקחות או שריפה, אלא אם יש להם מסמך שמתאר את המבנה ברמה החיצונית והפנימית. היות והתיאור הזה מהווה את הבסיס של הכנת תיק שטח, חייבים לבצע אותו בצורה יסודית.

מלבד האמור לעיל, תיק שטח כולל מרכיבים כגון תכניות הנדסיות, פירוט פעולות מלא להיערכות בזמן חירום או תקלה וכמובן אמצעי מילוט מן המבנה. אחרי שמשלימים את התהליך של הכנת תיק שטח, ניתן לעדכן גם את העובדים לגבי הפרטים הרלוונטיים. לבסוף, כל שנותר הוא לשמור על תיק השטח נגיש.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s