חוק עידוד השכרת דירות

מה ההטבות של חוק עידוד השכרת דירות? 

המטרה של חוק עידוד השכרת דירות היא לאפשר ליזמים ולקבלנים לקבל הטבות מס. בשביל לקבל את הטבות המס, קבלנים או יזמים צריכים להוכיח שהם הקצו חלק מסוים מהדירות שאותן הם בנו עבור השכרה. כפועל יוצא מכך, המטרה היא להגיע למצב שבו יש יותר דירות להשכרה. כאשר יהיו לכאורה יותר דירות להשכרה, המחירים של הדירות ושל נכסי הנדל"ן באופן כללי יתחילו לרדת. זה הרציונל מאחורי חוק עידוד השכרת דירות וכדי ליישם אותו קובעים הטבות מס יחסית משמעותיות.

הדרך לקבל את ההטבות של חוק עידוד השכרת דירות היא להתייעץ עם יועצי מס ורואי חשבון. בשלב הראשון, בודקים למשל איזה פרויקטים עומדים בכלל בקריטריונים של חוק עידוד השכרת דירות ואיזה מסמכים צריך להגיש על מנת לקבל את הטבות המס. בשלב השני, מתייעצים עם בעלי מקצוע כדי לבדוק מה יהיה משתלם יותר – לנסות ליישם את חוק עידוד השכרת דירות כדי לקבל את הטבות המס, או להתעלם ממנו להרוויח על הנכסים שאינם מיועדים להשכרה.

Female real estate agent showing new house to couple, indoors

שיקולים שונים סביב חוק עידוד השכרת דירות

את כל המידע הרלוונטי לגבי חוק עידוד השכרת דירות צריכים היזמים והקבלנים לקבל כמה שיותר מוקדם. רק אם לקבלנים או ליזמים יש את המידע שנוגע לתקנות השונות של חוק עידוד השכרת דירות, יהיה להם קל יותר להבין איך ובאיזה אופן להשתמש בו.

בהמשך, קבלנים או יזמים גם יכולים לבדוק את המשמעות של הטבות מס מסוימות ספציפית עבורם – כמו למשל בגלל מדרגות המס שהם מגיעים אליהן או בשל הפעילות המסחרית שבה הם עוסקים. אז גם בהיבט הזה, ההתייעצות עם בעלי מקצוע היא לא פריבילגיה אלא חלק חשוב בהתנהלות.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s