מה הסכנות של אי ביטחון תזונתי?

תופעות של אי ביטחון תזונתי מסוכנות מהרבה מאוד בחינות. קודם כל, חוסר נגישות של משקי בית שלמים אל מקורות מזון כאלה ואחרים משמעותה פגיעה באיכות החיים. אם למשקי בית מסוימים אין את הגישה אל מקורות המזון הקיימים, זה לעיתים קרובות אומר שהם לא יכולים להתנהל גם ברמה הבריאותית הבסיסית ביותר. עם הזמן, תופעות של אי ביטחון תזונתי גורמות לעלייה בתחלואה ולפגיעה מהותית בבריאות הציבור – גם ברמה הפיזיולוגית וגם ברמה הנפשית.

היבט אחר של הסכנות שטמונות בתופעות של אי ביטחון תזונתי הוא אכן רגשי. כאן כבר בודקים לא רק את המשמעות של אי ביטחון תזונתי בטווח הקצר, אלא גם את האופן שבו מצב כזה של אי ביטחון תזונתי גורם לפגיעה בדימוי העצמי ובתחושת הביטחון. אצל אוכלוסיות מוחלשות במצב של אי ביטחון תזונתי, זה עלול להגיע עד כדי מצב של חוסר רצון לצאת לשוק העבודה או אפילו ניסיון להתמודד על משרות פנויות.

חשיבות ההתמודדות עם אי ביטחון תזונתי

הצד השני של המטבע מציג עד כמה חשוב להתמודד באופן אפקטיבי וישיר עם תופעות של אי ביטחון תזונתי. תופעות כאלה הן רחבות ונפוצות מכפי שנהוג לחשוב, לכן נדרשת מעורבות ממשלתית רחבה מאוד. מלבד המעורבות הממשלתית וסיוע מצד גופי רווחה כאלה ואחרים, יכול להיות שגם אנשים פרטיים וארגונים מהמגזר השלישי צריכים להשתתף במאבק ולהבין את המאפיינים של תופעות כגון אי ביטחון תזונתי והמאפיינים שלהן.

בסופו של דבר, מצבים של אי ביטחון תזונתי אינם ייחודיים לישראל. עם זאת, דווקא בישראל ניתן לראות בצורה בולטת עד כמה מצבים כאלה משפיעים על בריאות הציבור ולמה חשוב להתמודד איתם באופן שיש לו ערך.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s